Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością

Samozatrudnienie osób z niepełnosprawnością w powiecie dzierżoniowskim

Liczba osób z niepełnosprawnością zamieszkałych na terenie Dzierżoniowa na dzień 31.12.2019r. wynosi 4652 (ok. 15% społeczności). Z uwagi na brak danych statystycznych dotyczących samozatrudnienia osób z niepełnosprawnością szacuje się, że liczba osób z niepełnosprawnościami, prowadzących działalność gospodarczą na terenie Dzierżoniowa wynosi nie mniej niż 80 osób.
Co 32 osoba z niepełnosprawnością,  mieszkająca w Dzierżoniowie  jest samozatrudniona.

Zakład Aktywności Zawodowej  PSONI (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)

ZAZ prowadzi działalność gospodarczą w Dzierżoniowie od 2020 roku, zatrudniając 30 osób z niepełnosprawnością. Działalność zakładu obejmuje:

  • Montaż drobnych podzespołów – obecnie ZAZ współpracuje ze Spółdzielnią Inwalidów ELEKTROMET w Dzierżoniowie. Na stanowisku monter podzespołów zatrudnionych jest 8 osób. ZAZ poszukuje zleceniobiorców, z którymi chcieliby podjąć stałą współpracę.
  • Sekcję poligraficzną w ramach której wykonywane są kartki i zaproszenia okolicznościowe, podziękowania dla gości, winietki, stroiki, niepowtarzalne pakowanie prezentów. ZAZ realizuje także indywidualne projekty, zgodne z potrzebami klienta.
  • Sekcję gastronomiczną, która obejmuje szeroki wybór ciast i ciasteczek domowej receptury bez konserwantów, pierniki świąteczne i personalizowane, muffiny, rożki oraz lizaki bezowe. W ramach sekcji gastronomicznej  ZAZ PSONI zaprasza również do zakupu obiadów  na wynos.Na indywidualne zamówienie klienta realizuj także usługi cateringowe na różne imprezy okolicznościowe.
  • Salę Tęczę: organizacja wesel, zabaw okolicznościowych, chrzcin, komunii i innych.

ZAZ PSONI:

Poszukuje firm do współpracy w zakresie montażu drobnych podzespołów.
Przyjmuje zlecenia na ww. nasze produkty i usługi.
Wystawia  faktury VAT do zakupionych produktów i usług.

Jakość oferowanych przez ZAZ produktów i usług jest w pełni wartościowa i profesjonalna.

Kontakt:
Zakład Aktywności Zawodowej PSONI
ul. Parkowa 4h
tel. 573-153-376
e-mail: zaz [dot] dzierzoniow at gmail [dot] com
facebook: Zakład Aktywności Zawodowej PSONI