Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością

Samozatrudnienie osób z niepełnosprawnością w powiecie dzierżoniowskim

Liczba osób z niepełnosprawnością zamieszkałych na terenie Dzierżoniowa na dzień 31.12.2019r. wynosi 4652 (ok. 15% społeczności). Z uwagi na brak danych statystycznych dotyczących samozatrudnienia osób z niepełnosprawnością szacuje się, że liczba osób z niepełnosprawnościami, prowadzących działalność gospodarczą na terenie Dzierżoniowa wynosi nie mniej niż 80 osób.
Co 32 osoba z niepełnosprawnością,  mieszkająca w Dzierżoniowie  jest samozatrudniona.

Zakład Aktywności Zawodowej  PSONI (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)

ZAZ prowadzi działalność gospodarczą w Dzierżoniowie od 2020 roku, zatrudniając 30 osób z niepełnosprawnością. Działalność zakładu obejmuje:

  • Montaż drobnych podzespołów – obecnie ZAZ współpracuje ze Spółdzielnią Inwalidów ELEKTROMET w Dzierżoniowie. Na stanowisku monter podzespołów zatrudnionych jest 8 osób. ZAZ poszukuje zleceniobiorców, z którymi chcieliby podjąć stałą współpracę.
  • Sekcję poligraficzną w ramach której wykonywane są kartki i zaproszenia okolicznościowe, podziękowania dla gości, winietki, stroiki, niepowtarzalne pakowanie prezentów. ZAZ realizuje także indywidualne projekty, zgodne z potrzebami klienta.
  • Sekcję gastronomiczną, która obejmuje szeroki wybór ciast i ciasteczek domowej receptury bez konserwantów, pierniki świąteczne i personalizowane, muffiny, rożki oraz lizaki bezowe. W ramach sekcji gastronomicznej  ZAZ PSONI zaprasza również do zakupu obiadów  na wynos.Na indywidualne zamówienie klienta realizuj także usługi cateringowe na różne imprezy okolicznościowe.
  • Salę Tęczę: organizacja wesel, zabaw okolicznościowych, chrzcin, komunii i innych.

ZAZ PSONI:

Poszukuje firm do współpracy w zakresie montażu drobnych podzespołów.
Przyjmuje zlecenia na ww. nasze produkty i usługi.
Wystawia  faktury VAT do zakupionych produktów i usług.

Jakość oferowanych przez ZAZ produktów i usług jest w pełni wartościowa i profesjonalna.

Kontakt:
Zakład Aktywności Zawodowej PSONI
ul. Parkowa 4h
tel. 573-153-376
e-mail: zaz [dot] dzierzoniowatgmail [dot] com
facebook: Zakład Aktywności Zawodowej PSONI

 

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami - informacje dla firm

Fundacja Manufaktura Inicjatyw prowadzi obecnie projekt Bliżej Rynku Pracy dofinansowany ze środków PFRON, mający na celu wejście osób z niepełnosprawnością na otwarty rynek pracy. Zachęcamy lokalnych inwestorów i pracodawców do  współpracy. Zatrudnienie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności daje wiele możliwości i korzyści  zarówno pracownikowi jak i pracodawcy.
Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to:

  • pozyskanie zaangażowanego i lojalnego pracownika,
  • budowanie marki jako przedsiębiorcy odpowiedzialnego społecznie,
  • sposób na budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników i przełamywanie negatywnych stereotypów,
  • ulgi we wpłatach na PFRON i dofinansowanie do wynagrodzeń,
  • zwrot kosztów wyposażenia i przystosowania stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.

Fundacja w ramach projektu oferuje rekrutację i przeszkolenie pracownika z niepełnosprawnością a także usługi trenera pracy – eksperta wspierającego i pracodawcę, i osobę niepełnosprawną w jak najlepszym wzajemnym dopasowaniu. Usługi te są bezpłatne dla pracodawców i objęte dofinansowaniem ze środków PFRON.

Zainteresowane  firmy  prosimy o kontakt:

Biuro projektu w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka 24,58-200 Dzierżoniów, tel.74 834 24 79, e-mail: biuroatmanufakturainicjatyw [dot] pl

Pobierz