Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) - PUP w Dzierżoniowie informuje o planowanym naborze wniosków! | Invest Dzierżoniów

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) - PUP w Dzierżoniowie informuje o planowanym naborze wniosków!

Informujemy o planowanym naborze wniosków o przyznanie środków KFS w 2022r. O terminie trwania naboru Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Dzierżoniowie poinformuje na stronie internetowej PUP w zakładce „Aktualności” odrębnym ogłoszeniem.

Rozpatrywane wnioski będą oceniane zgodnie z poniższymi kryteriami:

  1. Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok.
  2. Fakt finansowania/nie finansowania pracodawcy działań ze środków KFS w ubiegłym roku.
  3. Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.
  4. Pracodawca, który będzie chciał spełnić to kryterium powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu dzierżoniowskiego lub województwa dolnośląskiego. Wykaz źródeł stanowiących podstawę oceny zawodów deficytowych – barometr zawodów 2022 .
  5. Koszt wskazanej usługi kształcenia ustawicznego w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku.
  6. Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego certyfikatów jakości oferowanych usług.
  7.  W przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego.
  8. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS (rozwoju firmy, gdy kształceniem objęty jest pracodawca).
  9. Możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

PUP w Dzierżoniowie będzie zwracał szczególną uwagę na uzasadnienie konieczności odbycia konkretnej formy kształcenia ustawicznego i wykazaną zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy oraz na udokumentowanie jakości usługi finansowanej ze środków KFS.

Uwaga! O pierwszeństwie dofinansowania decydować będzie punktowa lista rankingowa utworzona zgodnie z kartą oceny wniosku.

Limity dofinansowania w 2022r.

1. Na jednego uczestnika kształcenia ustawicznego przypadać mogą maksymalnie dwa działania (np. jedna osoba może być uczestnikiem dwóch kursów albo jednego kursu i studiów podyplomowych albo jednego kursu i jednego egzaminu itp.). Kursu zakończonego egzaminem zewnętrznym, przeprowadzonym przez instytucje/organy/komisje itp. do tego uprawnione, nie należy traktować jako jednego działania. W tym wypadku mamy bowiem do czynienia z dwoma różnymi działaniami (kursem i egzaminem), z których każde winno zakończyć się wydaniem odrębnego dokumentu potwierdzającego: ukończenie kursu oraz uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu, tym samym uzyskanie kwalifikacji zawodowych w danym zakresie.

2. Koszt kształcenia jednego pracownika finansowany będzie do wysokości 8.000 zł.
3. Dla mikroprzedsiębiorców do 100% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 10.000 zł.
4. Dla małych, średnich i dużych przedsiębiorców do 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 40.000zł.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone będą na finansowanie działań związanych z kształceniem ustawicznym pracowników i pracodawców zgodnych z poniższymi priorytetami Ministra ustalonymi na rok 2022:

Priorytet 1 - Wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej sytuacji rynkowej.
Priorytet 2 - Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem.
Priorytet 3 - Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
Priorytet 4 - Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących będących członkami rodzin wielodzietnych.
Priorytet 5 - Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
Priorytet 6 - Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych.
Priorytet 7- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.

W załączeniu: Priorytety MRiPS na 2022 oraz karta oceny wniosku KFS.

Informacji w sprawie  Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) udzielają specjaliści ds. rozwoju zawodowego  PUP w Dzierżoniowie pod numerem telefonu 74 832 52 37.
 

 

 

 

 

 

 

 

Pobierz
Pobierz
Data publikacji: 20.01.2022 08:29:53
Utworzone przez: estraszak
Data aktualizacji: 24.01.2022 14:10:37
Liczba odsłon: 118