Maksymalna cena energii dla przedsiębiorców - termin na złożenie oświadczenia do 30 listopada 2022r. Chcesz wiedzieć więcej, weź udział w bezpłatnym webinarze! | Invest Dzierżoniów

Maksymalna cena energii dla przedsiębiorców - termin na złożenie oświadczenia do 30 listopada 2022r. Chcesz wiedzieć więcej, weź udział w bezpłatnym webinarze!

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału bezpłatnym webinarze  pt. "Maksymalna cena energii dla przedsiębiorców".

Termin: 28 listopada br. o godzinie 10:00.

W trakcie webinaru wyjaśnione zostaną przepisy ustawy z dnia 27 października 2022r. dotyczące  ceny maksymalnej energii (785 PLN/MWh) dla przedsiębiorców jako „odbiorców uprawnionych”. Ten limit ma chronić przed wysokimi cenami aż do końca 2023 roku. Co więcej, omówiona zostanie możliwość wstecznego rozliczenia energii po cenie maksymalnej za okres już od 23 lutego 2022 r. Zasady rozliczeń zostaną zilustrowane praktycznymi przykładami. Uczestnicy webinaru dowiedzą się jakie warunki muszą być spełnione i jakie procedury dopilnowane, aby korzystać z ceny maksymalnej. W szczególności obejmuje to prawidłowe wypełnienie, podpisanie i złożenie oświadczeń w terminie ustawowym do 30 listopada 2022r.

Agenda

  •     Ile wynosi cena maksymalna energii?
  •     Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca by skorzystał z ceny maksymalnej w okresie 1.12.2022 - 31.12.2023?
  •     Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca do rozliczenia wstecznego po cenie maksymalnej za okres 23.02.2022 - 30.11.2022?
  •     Jak wypełnić, podpisać, kiedy i w jaki sposób złożyć niezbędne oświadczenie?
  •     Jakie są zasady odpowiedzialności za fałszywe dane w oświadczeniu?
  •     Kiedy zgłosić zmiany danych w oświadczeniu?
  •     Jakie są korzyści i ryzyka wynikające z decyzji o skorzystaniu z ceny maksymalnej?
  •     Podsumowanie

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Jacek Wilczewski – radca prawny w Sendero Tax & Legal, Radca prawny od 2005 roku. W Sendero kieruje praktyką prawa energetycznego, łączności elektronicznej i pomocy publicznej. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej świadczył pomoc prawną na rzecz instytucji publicznych i przedsiębiorców, głównie w sektorach infrastrukturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania unijnego i środków pomocy publicznej. Autor wielu opinii prawnych, publikacji (np. współautor komentarza do ustawy w wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych), prelegent na szkoleniach i konferencjach. Doradzał Klientom w zakresie ceny maksymalnej energii nie tylko w przypadkach związanych z aktualną ustawą, ale również przy poprzednim „zamrożeniu cen energii” w 2019 roku, dzięki czemu dysponuje wszechstronną wiedzą praktyczną o problemach, jakie mogą napotkać przedsiębiorcy.

Rejestracja na wydarzenie za pomocą elektronicznego formularza

Więcej informacji  dotyczących maksymalnej ceny prądu na stronach Portalu samorządowego Infor

Data publikacji: 22.11.2022 08:24:53
Utworzone przez: estraszak
Data aktualizacji: 23.11.2022 13:50:53
Liczba odsłon: 28