Kupuj Lokalnie w Dzierżoniowie- działamy dalej! | Invest Dzierżoniów

Kupuj Lokalnie w Dzierżoniowie- działamy dalej!

Kampania Kupuj Lokalnie powstała w 2021 roku z inicjatywy Dzierżoniowskiej Rady Przedsiębiorców, działającej przy Burmistrzu Dzierżoniowa.  Spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, jak i mieszkańców naszego miasta. Do tej pory z tej formy promocji skorzystało 67 przedsiębiorców, a posty z informacjami o lokalnych przedsiębiorcach dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców.

Kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 uderzył w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Kampania „Kupuj lokalnie” miała na celu solidarnościowe działanie, aby poprzez dziania promocyjne i edukacyjne uchronić małe biznesy przed zamknięciem. Obecnie w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie oraz napływem uchodźców z tego kraju, chcemy również okazać wsparcie tym przedsiębiorcom, którzy tworzą miejsca pracy dla obywateli Ukrainy. Bardzo ważne jest również utrwalanie lokalnego patriotyzmu zakupowego wśród mieszkańców Dzierżoniowa. Dlatego też zdecydowaliśmy o kontynuacji Kampanii Kupuj Lokalnie w Dzierżoniowie.

Cel Kampanii:

  • wsparcie lokalnego biznesu poprzez zachęcanie mieszkańców Dzierżoniowa do kupowania produktów wytworzonych u lokalnych producentów, do kupowania w lokalnych sklepach i do korzystania z usług lokalnych przedsiębiorców,
  • bezpłatna promocja dzierżoniowskich firm w witrynie informacyjnej na Facebooku @InvestInDzierzoniow oraz na stronie internetowej Invest in Dzierżoniów,
  • edukacja ekonomiczna mieszkańców - uświadomienie mieszkańcom, że pieniądze „zostawiane” w Dzierżoniowie wzmacniają gospodarkę ich miasta,
  • propagowanie patriotyzmu konsumenckiego wśród mieszkańców.

Odbiorcy Kampanii

Kampania skierowana jest do osób fizycznych i prawnych prowadzących w Dzierżoniowie działalność gospodarczą (rozumianą jako oferowanie na rynku towarów bądź świadczenie na nim usług) oraz mieszkańców z terenu Dzierżoniowa.

Burmistrz oraz przedstawiciele Dzierżoniowskiej Rady Przedsiebiorców na dzierżoniowskim rynku trzymają naklejki z logo kampanii Kupuj Loklanie w Dzierżoniowie

Oznaczenie firmy – naklejki i plakaty

Naklejki do oznaczenia firmy oraz plakaty informujące o kampanii „Kupuj lokalnie w Dzierżoniowie” można pobrać w Biurze Promocji dzierżoniowskiego urzędu miasta.

Czas trwania Kampanii

Czas trwania kampanii: od 2021 roku do odwołania

Jak można włączyć się w Kampanię „Kupuj Lokalnie w Dzierżoniowie”?

Kupując produkty i usługi od lokalnych przedsiębiorców możemy mieć wpływ na sytuację w naszym otoczeniu. Wzmacniamy lokalną gospodarkę i pozwalamy utrzymać miejsca pracy, dzięki czemu przyczyniamy się także do wzrostu ilości podatków, które zostają w naszej małej ojczyźnie, a tym samym wpływamy pośrednio na zapewnienie dostępności lepszych usług społecznych. 

Aby wesprzeć wybranego przedsiębiorcę lub zgłosić własną firmę, wystarczy:

  • zrobić zdjęcie u lokalnego przedsiębiorcy lub w swojej firmie (max. 5 zdjęć, najlepiej w poziomie),
  • przygotować krótką informację o polecanym przedsiębiorcy lub o swojej firmie: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres firmy, numeru telefonu, asortyment, adres strony internetowej www, link do Facebooka,
  • zdjęcia wraz z opisem należy przesłać na adres e-mail: drpatum [dot] dzierzoniow [dot] pl.

Zdjęcia wraz z informacjami o firmie zostaną opublikowane na Facebooku @InvestinDzierżoniów. Informacja o firmie wraz z linkiem do jej strony internetowej lub Facebooka zostanie zamieszczona na stronie internetowej Invest in Dzierżoniów.

Ważne!
Uczestnik kampanii, wysyłając zdjęcia wraz z informacją o polecanym przedsiębiorcy lub o swojej firmie na adres e-mail: drpatum [dot] dzierzoniow [dot] pl, akceptuje jednocześnie Zasady organizacji i udziału w Kampanii Promocyjnej „Kupuj lokalnie w Dzierżoniowie”, a w szczególności zasady wykorzystania przesłanych zdjęć oraz informacji o przedsiębiorcy oraz potwierdza zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

Zasady organizacji i udziału w Kampanii Promocyjnej „Kupuj lokalnie w Dzierżoniowie" oraz klauzule informacyjne można pobrać poniżej.

Date of information creation: 19.04.2022 11:25:47
Person creating information: mkrupska
Date of last modification: 20.04.2022 11:21:11
Number of views: 126