#ZOSTANWDOMU COVID-19 Złóż wniosek w CEIDG online

Działalność gospodarczą można założyć nie tylko w urzędzie, ale również przez Internet. Bezpłatna usługa pozwala  bez wychodzenia z domu złożyć odpowiedni wniosek online i przyspieszyć  założenie firmy. Podobnie możemy również dokonać zmian we wniosku, zawieszenia, wznowienia i likwidacji działalności.

Aby złożyć wniosek online, można posłużyć się  profilem zaufanym (bezpłatne narzędzie potwierdzającym tożsamość obywatela w elektronicznej administracji), bankowością internetową lub podpisem elektronicznym (narzędzie komercyjne). 
Tłumaczymy krok po kroku, jak złożyć wniosek online w  Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG):

1.    Wejdź na stronę  ceidg.gov.pl    
2.    Załóż Profil Zaufany, jeśli jeszcze go nie posiadasz.
Informacje jak założyć Profl Zaufany znajdziesz na stronie Invest in Dzierżoniów   w zakładce COVID-19     
3.    Załóż swoje konto w CEIDG   Twoje dane z konta zostaną automatycznie zaciągnięte do wniosku. 
- Jak założyć konto  w systemie CEIDG  przy użyciu profilu zaufanego Instrukcja dla przedsiębiorców   do pobrania
4.    Zaloguj się i wypełnij wniosek elektroniczny. Możesz skorzystać z dostępnej  instrukcji, która ułatwi wypełnienie każdego pola
- Jak zalogować się do CEIDG przy użyciu profilu zaufanego oraz złożyć wniosek w CEIDG Instrukcja dla przedsiębiorców do pobrania.
5.    Podpisz wniosek za pomocą Profilu Zaufanego lub Certyfikatu Kwalifikowalnego.
6.    Wyślij wniosek.
7.    Dostaniesz potwierdzenie złożenia wniosku o wpis do CEIDG na twój adres e-mail.

Informacje, które zostaną umieszczone we wniosku do CEIDG, zostaną przekazane również do ZUS lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), urzędu skarbowego i Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). 

Jeżeli potrzebujesz pomocy zadzwoń do nas, pomożemy krok po kroku w założeniu Profilu Zaufanego. Kontakt pod numerem tel. 74 645 08 48